PAP/Leszek Szymański

Szef amerykańskiego Pentagonu: Rosyjska armia popełnia na Ukrainie taktyczne błędy

W ocenie sekretarza obrony USA w czasie działań na Ukrainie rosyjska armia popełniła taktyczne błędy. „To była seria błędnych kroków” – powiedział Lloyd Austin w stacji CNN, podczas swej podróży do Bułgarii.

„Wyobrażali sobie, że szybko pójdą naprzód i błyskawicznie zajmą stolicę (Ukrainy), ale nie byli w stanie tego zrobić” – stwierdził szef Pentagonu.

Lloyd Austin dodał, że Rosjanie nie wykorzystali właściwie informacji wywiadowczych, wskazał także na brak efektywnej współpracy między rosyjskimi siłami powietrznymi a wojskami lądowymi.

Według Pentagonu rosyjska armia nie poczyniła na Ukrainie, w tym także na obrzeżach Kijowa, znaczących postępów. Rosjanie nie zdobyli także przewagi w ukraińskiej przestrzeni powietrznej.

 

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl