fot. Rafał Guz / PAP

Szef Agencji Wywiadu podał się do dymisji

Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk podał się do dymisji. Oficjalnie – z powodów osobistych. Opozycja wskazuje natomiast, że przyczyna jest inna.  

Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk podał się do dymisji. Opozycja przekonuje, że rezygnacja wiąże się ze sprawą Andrzeja I. – handlarza bronią, który miał dostarczyć Polsce respiratory w czasie pandemii COVID-19. Mężczyzna nie wywiązał się z umowy, na czym Skarb Państwa stracić miał około 50 mln złotych.

W ubiegłym miesiącu okazało się, że Andrzej I. zmarł w Albanii w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego ciało – jak podają media – zostało skremowane.

– To premier powinien odpowiedzieć swoją dymisją za kompromitację państwa, za kompromitację służb. Doszło do sytuacji, kiedy tak naprawdę ludzie zadają pytania, kto został spopielony – mówił Michał Szczerba, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Oficjalny powód rezygnacji Piotra Krawczyka ze stanowiska szefa Agencji Wywiadu jest inny – poinformował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

„Szef Agencji Wywiadu Piotr Krawczyk podał się do dymisji ze względów osobistych. Trwają przewidziane w tej sytuacji procedury” – zaznaczył rzecznik.

Piotr Krawczyk kierował polskim wywiadem od grudnia 2016 roku.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl