fot. PAP/Andrzej Grygiel

Szczyrk: w wyniku wybuchu gazu zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci 

Osiem osób nie żyje, w tym czworo dzieci – to bilans tragedii, do jakiej doszło w Szczyrku. W wyniku wybuchu gazu zawalił się dom jednorodzinny.

Do tragedii w Szczyrku doszło wczoraj wieczorem.

– To było straszne. Dom w gruzach, w ruinie, w elementach. Można powiedzieć, że poskładał się jak domek z kart – relacjonował burmistrz miasta Antoni Byrdy.

W wyniku zawalenia budynku zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci.

– To była rodzina z tradycjami. Rodzina znana, bardzo pracowita, szanowana, naprawdę wspaniali ludzie – powiedział Antoni Byrdy.

Władze Szczyrku ogłosiły kilkudniową żałobę. Kondolencje rodzinie i bliskim złożył prezydent Andrzej Duda. 

„Rodzinna tragedia, trudna do opisania. Łączę się z bliskimi w żalu i modlitwie. RiP” – napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda.

Premier Mateusz Morawiecki, wraz z nowopowołaną Radą Rodziny, uczcili pamięć zmarłych minutą ciszy.

– W życiu człowieka, w życiu rodzin są takie momenty, które wyrywają nas z normalnych kolein życia i nakazują również refleksję nad tym, co wszystkich nas czeka – zaznaczył szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił jednocześnie, że nikt z poszkodowanych nie zostanie bez pomocy i opieki. Oczekuje jednocześnie od służb ratowniczych pełnego raportu o przyczynach tragedii.

Budynek najprawdopodobniej zawalił się w wyniku wybuch gazu – poinformował rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej młodszy brygadier Aneta Gołębiowska.

– Cały czas trwa akcja odgruzowywania miejsca. Działania dochodzeniowo-śledcze zostaną przeprowadzone dopiero po zakończeniu działań ze strony straży pożarnej – powiedziała mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

Śledztwo prowadzi już prokuratura okręgowa w Bielsku-Białej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl