fot. flickr.com

Szczecin: Trzymiesięczny areszt dla mężczyzny, który groził nożem dziennikarzom

Szczeciński sąd zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu dla mężczyzny, który w piątek groził nożem, zgromadzonym przed Prokuraturą Krajową, dziennikarzom. Trzydziestolatkowi grożą nawet dwa lata więzienia.

„Mężczyzna, który, jak ustalono, groził pokrzywdzonym, m.in. dziennikarzom zebranym przed budynkiem prokuratury, usłyszał zarzut dotyczący gróźb karalnych z użyciem noża, a także występku o charakterze chuligańskim” – poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

Trzydziestolatkowi grozi grzywna, ograniczenie wolności albo dwa lata więzienia. Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury, nadal gromadzony jest materiał w tej sprawie, a postępowanie jest w toku.

W piątek, agresywnie zachowujący się, Damian P. stał na przystanku naprzeciwko siedziby szczecińskiego wydziału Prokuratury Krajowej. W pewnym momencie zwrócił uwagę na grupę dziennikarzy, którzy stali przed prokuraturą w oczekiwaniu na zakończenie przesłuchania posła Stanisława Gawłowskiego. Damian P. szedł w ich stronę, wykrzykując wyzwiska, wymachując nożem i potrącając zgromadzonych. Później zaczął uciekać. Policjanci, którzy byli na miejscu, oddali kilka strzałów ostrzegawczych, po czym zatrzymali mężczyznę. Nikt z dziennikarzy nie ucierpiał.

Jak podała w piątek policja, mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

PAP/RIRM

drukuj