By StasiÓ Stachów, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57317995

Szczecin: nowa aplikacja dla turystów uatrakcyjni zwiedzanie miasta

Bezpłatna aplikacja na smartfony, która poprowadzi przez najciekawsze zakątki miasta i przybliży jego historię – w języku polskim, niemieckim i angielskim – to jedno z nowych narzędzi, które ma wspierać rozwój turystyki w Szczecinie. Aplikacja ma być dostępna w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Miejska spółka „Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia” zaprezentowała stronę internetową nazwaną „Wycieczkownikiem” i nową aplikację na smartfony – Explore Szczecin – która poprowadzi przez najciekawsze zakątki miasta i opowie jego historię w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Aplikacja przeznaczona jest dla pieszych turystów.

„Na bazie tzw. czerwonego szlaku stworzyliśmy kilka propozycji wycieczek” – wyjaśnił Szymon Maksymiuk z Centrum Informacji Turystycznej Szczecin.

Czerwony Szlak to miejski szlak turystyczny obejmujący 58 obiektów. Do najciekawszych zabytków Szczecina prowadzą czerwone linie wymalowane na chodnikach. Zamiast wypatrywać znaków namalowanych farbą, będzie można skorzystać z telefonu i wybrać jedną z 10 tras tematycznych – np. Stare Miasto, Śladami Dynastii Gryfitów czy Twierdzę Szczecin – i ruszyć na historyczno-krajoznawczy spacer.

W aplikacji dostępne będą opisy obiektów, ale też wersja mówiona.

„To jest clou tej aplikacji. Można schować telefon do kieszeni, nałożyć słuchawki i spacerować po Szczecinie, słuchając lektora” – zapowiedział Maksymiuk.

Podkreślił, że w aplikacji będzie dużo więcej informacji niż na tablicach, które umieszczone są przy szczecińskich zabytkach.

W aplikacji znajdzie się również kilka linków, kierujących na stronę informacji turystycznej, na stronę tourszczecin.eu czy strony z wydarzeniami kulturalnymi (np. Echo Szczecina). Będzie też mapa ogólnodostępnych toalet. Aplikacja ma być dostępna w ciągu najbliższych dwóch tygodni i będzie można ją bezpłatnie pobrać z Google Play (Android) oraz AppStore (iOS).

Explore Szczecin ma działać przed majówką. Na razie można skorzystać z platformy www.tourszczecin.eu zwaną „Wycieczkownikiem”. Stworzona dwa lata temu strona – jak wyjaśniają specjaliści z Centrum Informacji Turystycznej – była „narzędziem wykorzystywanym na użytek wewnętrzny” CIT. Gromadziła wszystkie wydarzenia, podczas których można było dowiedzieć się czegoś o Szczecinie: wycieczki, spacery z przewodnikami, wykłady.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl