fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: Leśnicy wsparli walkę z koronawirusem

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie przekazali łącznie 130 tys. zł szpitalom w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie na walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

Leśnicy ze szczecińskiej dyrekcji przekazali 130 tys. zł dwóm szpitalom – poinformowały służby prasowe Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. 90 tys. zł na zakup respiratora trafi do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, a 40 tys. na zakup środków ochrony indywidualnej do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

„W imieniu swoim, jak i wszystkich leśników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie, dziękuję pracownikom służb medycznych za ich pracę w tym trudnym okresie” – powiedział cytowany w informacji prasowej dyrektor szczecińskiej dyrekcji Andrzej Szelążek.

Pomoc leśników to odpowiedź na inicjatywę ministra środowiska – wynika z informacji leśników. Lasy Państwowe przekażą 2 mln zł wsparcia dla służb medycznych walczących z koronawirusem.

Po konsultacji z dyrekcją generalną lasów państwowych jednostki organizacyjne przeznaczają te środki na pomoc szpitalom, m.in. na zakup respiratorów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl