fot. FMS

Szczecin: 3 sierpnia w Bazylice św. Jana Chrzciciela odbędzie się Męski Różaniec

3 sierpnia w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie odbędzie się Męski Różaniec. Chcemy nawiązać do objawień Matki Bożej w Fatimie – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja ks. Mariusz Wencławek SDB, proboszcz parafii św. Jana Bosko w Szczecinie, diecezjalny moderator Żywego Różańca w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Pomysł zorganizowania Męskiego Różańca w Szczecinie jest efektem m.in. chęci zjednoczenia kilku duszpasterstw mężczyzn z tego miasta w celu wspólnego działania [zobacz więcej]. http://www.meskirozaniec.szczecin.pl/

– Było po prostu takie oczekiwanie, aby taką formę modlitwy podjąć, żeby też zjednoczyć się wspólnie, razem w jednym działaniu. Nie ukrywam tego, że jakimś sygnałem było też doświadczenie Męskiego Różańca w Warszawie, organizowanego m.in. przez ks. Dominika Chmielewskiego, naszego współbrata, salezjanina. Tak systematycznie nie jesteśmy w stanie jeździć ze Szczecina na takie działania do Warszawy, ale możemy też to zrobić tutaj, u nas. Stąd też taki pomysł, przyjęty z wielką otwartością i zainteresowaniem – wyjaśnił ks. Mariusz Wencławek SDB.

Męski Różaniec w Szczecinie będzie wydarzeniem cyklicznym, które będzie miało miejsce w pierwsze soboty miesiąca – wskazał proboszcz parafii św. Jana Bosko w Szczecinie.

– Chcemy nawiązać do objawień Matki Bożej w Fatimie i podjąć ten Różaniec, te spotkania modlitewne –  bo to nie tylko jest modlitwa różańcowa – w pierwsze soboty miesiąca. Właśnie teraz będzie ta pierwsza sobota, w sierpniu i później będziemy to kontynuować w poszczególne pierwsze soboty miesiąca – zaznaczył kapłan.

Diecezjalny moderator Żywego Różańca w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej opowiedział, jak będzie przebiegał Męski Różaniec.

– Męski Różaniec rozpoczyna się Mszą św. w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie o godz. 7.00 rano. To będzie Msza św. ze Słowem Bożym, z modlitwą. Później, po tej Mszy św., bezpośrednio wyruszamy na ulice naszego miasta. Przejdziemy praktycznie przez centrum miasta w małych grupach chodnikiem, nikomu nie przeszkadzając. Przejdziemy pod pomnik św. Jana Pawła II (…), by tam zakończyć tę wspólną modlitwę z przypomnieniem słów św. Jana Pawła II, które wypowiedział tutaj, w Szczecinie – poinformował ks. Mariusz Wencławek SDB.

Główną intencję podejmowaną podczas Męskiego Różańca dobrze wyrażają słowa ks. Dominika Chmielewskiego SBD – podkreślił proboszcz parafii św. Jana Bosko w Szczecinie.

– „Walczymy o naszą męskość, walczymy o nasze małżeństwa, walczymy o nasze rodziny, kształtowani przez Maryję na wzór Jezusa Chrystusa” – to jest główna intencja tej modlitwy, również wynagradzanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za wszelkie bluźnierstwa, których także jesteśmy świadkami w tych czasach – zaznaczył kapłan.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl