Syria: Zginął syn przywódcy tzw. Państwa Islamskiego

W Syrii podczas walk w prowincji Hims zginął jeden z synów przywódcy tzw. Państwa Islamskiego.

Do śmierci doszło w wyniku ofensywy przeciwko wojskom rosyjskim i alawickim, które kontrolowały jedną z elektrowni w muhafazie Hims. Przywódca samozwańczego Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi stał na czele kraju od 4 lipca 2014 roku. Obszar, w którym panował to przejęte przez dżihadystów terytoria w Iraku i w Syrii.

Stany Zjednoczone wyznaczyły nagrodę w wysokości 25 mln dolarów za pojmanie al-Baghdadiego. W 2017 r. uznano, że lider IS zginął w Rakce, a jego śmierć potwierdziły czynniki rosyjskie i irańskie.

Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych stwierdzili, że nie mogą potwierdzić śmierci terrorysty. Według nich al-Baghdadi został tam ranny i z powodu poważnych obrażeń był zmuszony zrezygnować z przewodzenia dżihadystom. Jednak ta informacja nie jest w pełni potwierdzona. Możliwe jest, że al-Baghdadi dalej przewodzi samozwańczemu kalifatowi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl