USA zamknęły przestrzeń powietrzną nad Syrią dla swych samolotów cywilnych

Ze względu na groźbę zestrzelenia przez ekstremistów USA zamknęły dla samolotów amerykańskich przewoźników przestrzeń powietrzną nad Syrią – poinformował w poniedziałek amerykański Federalny Zarząd Lotnictwa (FAA).

Władze lotnicze USA podkreślają, że tocząca się od ponad 3 lat wojna domowa w Syrii stanowi poważne zagrożenie dla cywilnego transportu powietrznego.

FAA zwraca uwagę, że ugrupowania ekstremistyczne dysponują bronią przeciwlotniczą, przy wykorzystaniu której zestrzelili już wiele syryjskich samolotów wojskowych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl