fot. flickr.com

Ambasada USA zachęca Polaków do składania wniosków o wizę przed końcem września

Zwiększenie liczby wniosków o wizę od kandydatów spełniających wymogi jest kluczowe do zakwalifikowania Polski do programu ruchu bezwizowego. Zachęcamy Polaków, którzy rozważają ubieganie się o wizę lub jej odnowienie, do złożenia wniosku przed końcem września – apeluje ambasada USA w Warszawie.

„Rozpoczynamy kampanię #VisaWaiverDlaPolski! Do końca września mamy czas, aby obniżyć procent odmów wizowych a tym samym, aby Polska dołączyła do programu ruchu bezwizowego. Ale potrzebujemy pomocy Polaków – zróbmy to razem!” – apeluje na Twitterze ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Celem kampanii jest zachęcanie Polaków do aplikowania o wizę i jednocześnie przybliżenie warunków, które muszą zostać spełnione, aby wizę otrzymać. W ten sposób – przekonuje ambasada – Polacy mogą przyczynić się do tego, aby Polska został objęta programem Visa Waiver, czyli programem ruchu bezwizowego.

Ambasada przygotowała krótki film, który również opublikowała na Twitterze. Przekonuje w nim, że „zwiększenie liczby wniosków o wizę od kandydatów spełniających wymogi jest kluczowe do osiągnięcia sukcesu, czyli do zakwalifikowania Polski do programu ruchu bezwizowego”.

Dlatego zachęcamy Polaków, którzy rozważają ubieganie się o wizę lub odnowienie wizy do złożenia wniosku przed końcem września. Im więcej kandydatów spełniających wymogi wystąpi o wizę lub odnowienie wizy, tym większa szansa, że wspólnie osiągniemy cel i wskaźnik odmów wizowych spadnie poniżej 3 procent” – podkreślono w filmie.

Ambasada przypomina, że dołączenie Polski do tego programu, który jest priorytetem dla ambasador Georgette Mosbacher, będzie możliwe, jeśli m.in. wskaźnik odmów wiz turystyczno-biznesowych liczony od października do września spadnie poniżej 3 procent. W ubiegłym roku wskaźnik ten wyniósł nieco poniżej 4 procent, czyli najmniej w historii.

Jak podkreślono w filmie, liczba kandydatów spełniających wszystkie wymogi, aby otrzymać wizę jest coraz większa.

„W ubiegłym roku 96 procent osób starających się otrzymało zgodę na wyjazd” – dowiadujemy się z wideo opublikowanego przez ambasadę USA.

Przypomniano w nim, że głównym aspektem wpływającymi na decyzję o przyznaniu wizy są „więzy z Polską”, czyli m.in. stała praca w Polsce, rozpoczęte studia, rodzina.

„Wskaźnik odmów wizowych obliczany jest od października od września, to znaczy, że zostało nam jeszcze trochę czasu do września, by obniżyć go w tym roku” – przekonuje ambasada USA.

Podkreśla, że staranie się o wizę do USA jest bardzo proste; spotkanie z konsulem trwa jedynie około 20 minut, a odnowienie wizy możliwe jest drogą elektroniczną.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl