Syria wzywa do powściągliwości

Syria po ataku odwetowym tureckich sił zbrojnych zaapelowała o powściągliwość i poinformowała, że prowadzi śledztwo dotyczące ostrzału moździerzowego, w czasie którego w tureckim mieście Akcakale zginęło pięciu ludzi. 

Syryjski minister informacji Omran Ahid ez-Zabi złożył wieczorem kondolencje rodzinom ofiar „i przyjaciołom, narodowi tureckiemu”, podkreślając, że Damaszek szanuje granice państw sąsiednich. Wezwał jednak inne kraje do uszanowania niezależności Syrii i ściślejszej kontroli granic, mającej na celu zapobieganie infiltracji Syrii przez różnych bojowników.

„Turecko-syryjska granica jest długa i bywa miejscem przerzutu broni i terrorystów, którzy dokonują masakr w Syrii” – powiedział ez-Zabi w syryjskiej telewizji państwowej.

„Zainteresowane strony badają obecnie źródło ataku, który uderzył w Turcję” – oświadczył minister.

Wystrzelone w środę z terytorium Syrii pociski moździerzowe zabiły pięciu mieszkańców Turcji. W odpowiedzi na incydent Ankara zbombardowała cele na terytorium syryjskim, a NATO zorganizowało pilne posiedzenie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl