Syria – starcia IS z syryjskimi rebeliantami. 47 zabitych

Co najmniej 47 bojowników zginęło w starciach między dżihadystami Państwa Islamskiego, a syryjskimi rebeliantami na obszarze, na którym USA i Turcja planują utworzenie nowego frontu przeciwko islamistom – podało w sobotę syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Walki rozgorzały w piątek wokół opanowanego przez rebeliantów miasta Marea położonego 20 km od granicy z Turcją. Jest to obszar leżący wewnątrz strefy bezpieczeństwa, jakiej utworzenie w północnej Syrii Turcja zapowiedziała miesiąc temu, by utrzymać z dala dżihadystów.

W piątek IS podało, że przypuściło nowy atak na Mareę i zabiło „kilkudziesięciu” syryjskich rebeliantów.

IS w zeszłym tygodniu okrążyło Mareę, opanowując miejscowości wokół miasta.

Utrata Marei utrudniłaby Turcji i USA otwarcie nowego frontu walk z IS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl