By Nieznany - svg image based on press photographs (original 2007 upload apparently based on a picture of the "Official website of Islamic State of Iraq" which can not now be traced; press photographs showing this flag first appear in early 2006)., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2287451

Syria: tzw. Państwo Islamskie zaatakowało zarządzane przez Kurdów więzienie; zginęło 30 osób

Dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS) zaatakowało znajdujące się na północy Syrii i zarządzane przez zdominowane przez Kurdów Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) więzienie; w wyniku walk zginęło siedmiu żołnierzy sojuszu oraz 23 bojowników IS – poinformowały w piątek SDF.

Podczas ataku na znajdujące się w mieście al-Hasaka więzienie bojownicy tzw. Państwa Islamskiego próbowali uwolnić znajdujących się w nim członków swojej organizacji. Według SDF w wyniku walk pojmano 89 dżihadystów.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie poinformowało w czwartek o ataku IS na więzienie Ghwajran, podczas którego uwolniono pewną liczbę znajdujących się w nim bojowników tej organizacji.

„Niektórym więźniom udało uciec” – podano, bez podawania szczegółów.

Więzienie Ghwajran jest jednym z największych zakładów karnych w Syrii, w którym osadzeni są członkowie IS.

Według SDF za atakiem stały „uśpione komórki IS, które zinfiltrowały okolice i zaatakowały nasze jednostki”. SDF poinformowało w czwartek, że do regionu skierowano dodatkowe oddziały.

Tzw. Państwo Islamskie pokonano w marcu 2019 roku, jednak na terenie Syrii i Iraku nadal aktywne są uśpione komórki tej terrorystycznej organizacji.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl