Syria: Ponad 70 ofiar walk w pobliżu Aleppo

W zaciętych walkach między siłami reżimu w Damaszku a Frontem al-Nusra, syryjskim odgałęzieniem Al-Kaidy, i jego islamistycznymi sojusznikami zginęło w ciągu mniej niż 24 godzin ponad 70 ludzi – poinformowało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Walki toczyły się w miejscowości Chan Tuman i sąsiednich wsiach w okolicy miasta Aleppo. Według Obserwatorium, które powołuje się na sieć informatorów na terenie Syrii, po stronie Frontu al-Nusra i sprzymierzonych z nim sił jest ponad 40 zabitych, a 30 po stronie reżimu i współpracujących z nim milicji.

Chan Tuman jest ważne ze względu na lokalizację – leży w pobliżu drogi łączącej Damaszek i Aleppo.

W grudniu ubiegłego roku wojska lojalne wobec Baszara el-Asada usunęły Front al-Nusra i jego sojuszników z Chan Tuman. W następstwie najnowszych walk bojownicy odbili te miejscowości.

Uzgodniony w tym tygodniu przez USA i Rosję tymczasowy rozejm w samym Aleppo w piątek był respektowany; ma on wygasnąć w sobotę rano – podała agencja AFP. O uzgodnieniu rozejmu poinformował w środę Departament Stanu USA. Trwające w Aleppo walki sił rządowych i opozycji prowadziły do ofiar wśród cywili.

W wojnie w Syrii zginęło od 2011 roku w sumie ponad 270 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl