Syria: Co najmniej 74 żołnierzy sił rządowych zginęło w kontratakach ISIS

Co najmniej 74 żołnierzy armii syryjskiej (SAA) zginęło w Syrii w kontratakach przeprowadzonych przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego – poinformowało w piątek wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według Obserwatorium od czwartku dżihadyści atakują punkty kontrolne i pozycje SAA, głównie w zachodniej części położonej na wschodzie Syrii prowincji Dajr az-Zaur. W walkach zginęło także 45 bojowników ISIS.

W ostatnich miesiącach ISIS utraciło większość zajętych wcześniej obszarów w Syrii i Iraku, m.in. Mosul, swój bastion w północnym Iraku.

W czwartek tzw. Państwo Islamskie opublikowało nagranie audio przypisywane przywódcy ISIS Abu Bakr al-Bagdadiemu, w którym zachęca on swych zwolenników do wytrwałości i dalszej walki.

Abu Bakr al-Bagdadi był po raz ostatni widziany w lipcu 2014 r. w meczecie al-Nuri w Mosulu, w którym wygłosił kazanie i ogłosił powstanie kalifatu na terenach Iraku i Syrii opanowanych przez dżihadystów.

11 lipca Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie poinformowało, że ma „sprawdzone informacje o zabiciu” przywódcy ISIS, ale więcej szczegółów o jego śmierci nie podano.

Ryan Dillon, rzecznik prasowy wojsk USA walczących z tzw. Państwem Islamskim powiedział, że „nie posiadając sprawdzalnych dowodów jego śmierci, przyjmujemy, że on żyje”.

USA wyznaczyły nagrodę w wysokości 25 mln dol. za Al-Bagdadiego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl