Syria: Eksplozja zniszczyła zajęty przez wojsko hotel w Aleppo 

Potężna eksplozja w Aleppo na północnym zachodzie Syrii zniszczyła w czwartek hotel, który siły reżimu prezydenta Baszara el-Asada wykorzystywały jako bazę wojskową – poinformowała syryjska telewizja państwowa i aktywiści opozycji.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka rebelianci z Frontu Islamskiego podłożyli „ogromną ilość” materiałów wybuchowych w tunelu, który wykopali pod hotelem Charlton, i zdetonowali je zdalnie. Hotel został całkowicie zniszczony, są ofiary śmiertelne wśród żołnierzy.

Aleppo, największe miasto syryjskie i w przeszłości ważny ośrodek handlowy, od czasu wybuchu rebelii przeciwko syryjskiemu reżimowi jest podzielone na obszary kontrolowane przez rebeliantów i przez siły rządowe.

W ostatnich miesiącach syryjskie lotnictwo regularnie bombarduje części miasta opanowane przez rebeliantów; bojownicy ugrupowań opozycyjnych odpowiadają, ostrzeliwując z moździerzy dzielnice kontrolowane przez wojsko.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl