fot. pixabay.com

Świętokrzyskie: Handlarz narkotyków zatrzymany na gorącym uczynku

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 25-letniego mieszkańca Pińczowa, który trudnił się handlem narkotykami. W ręce funkcjonariuszy wpadł też 29-latkek, który zakupił od niego porcję substancji psychoaktywnej. Kupującemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś sprzedającemu aż 10.

Pińczowscy policjanci już od pewnego czasu podejrzewali, że 25-letni mieszkaniec miasta może trudnić się handlem narkotykami. W piątek mężczyzna został zatrzymany zaraz po tym, jak sprzedał porcję amfetaminy 29-latkowi.

„Obaj we wstępnym przesłuchaniu przyznali się do tego, iż do podobnych transakcji dochodziło pomiędzy nimi w tym roku już kilkakrotnie. Dodatkowym obciążeniem dla sprzedającego były narkotyki, które znaleziono w jego domu. Funkcjonariusze ze znajdujących się tam skrytek wyciągnęli bowiem 24 różnej wielkości zawiniątka z białym proszkiem. Wstępna analiza wykazała, że jest to amfetamina w ilości ponad 30 gramów. W domu znaleziono też kilka porcji haszyszu oraz pieniądze, które mogły pochodzić z nielegalnego procederu” –  poinformował asp. szt. Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Wszystkie substancje i pieniądze zostały zabezpieczone. Ich właściciel decyzją sądu został osadzony w areszcie na czas 2 miesięcy. Obu uczestnikom transakcji narkotykowej grożą kary pozbawienia wolności. Za posiadanie niedozwolonych substancji psychoaktywnych grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za handel nimi do lat 10.

PAP

drukuj