fot. flickr.com

Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. W obliczu prześladowań i ograniczenia wolności religii nasi bracia w wierze bardzo potrzebują tego wsparcia.

24 maja jest w Chinach wspomnieniem Matki Bożej z Sheshan – Królowej Chin. W 2007 roku w liście skierowanym do całego Kościoła powszechnego papież Benedykt XVI ogłosił ten dzień Światowym Dniem Modlitw za Kościół w Chinach. Sytuacja Kościoła Katolickiego w Chinach jest coraz trudniejsza. Blisko 12 milionów katolików, którzy mieszkają w tym kraju, cierpią prześladowania ze strony reżimu.

Traktowani są jako ludzie drugiej kategorii, ludzie, którzy nie mają swoich praw, ludzie, z którymi można zrobić wszystko cokolwiek się chce. Słyszymy co chwilę o handlu narządami więźniów wyznających religię chrześcijanką, o chrześcijanach przerzucanych do Pakistanu, którzy są wykorzystywani, kobiety chrześcijanki, które są wykorzystywane jako małżonki dla bogatych Pakistańczyków. Są to ludzie, którzy nie mają żadnych praw, za którymi nikt się nie wstawia, których tam nikt nie broni i z którymi można sobie zrobić wszystko, cokolwiek się chce – mówi dyrektor Biura Regionalnego Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w Krakowie ks. Rafał Cyfka.

Co więcej – władze Chin utrudniają wszelką działalność Kościołów chrześcijańskich, w tym z tzw. kościoła podziemnego.

Usuwają krzyże z wież kościołów, z dachów kościołów, każą podwyższać mury tak, aby nic nie było wiadome, że tu są chrześcijańskie świątynie, że tu się gromadzą chrześcijanie na modlitwie. Stąd też chrześcijanie nie mogą, zwłaszcza ci należący do kościoła podziemnego, liczyć na jakąkolwiek opiekę państwa, na jakiekolwiek zapewnienie bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie – władze sprzyjają temu, aby ten Kościół likwidować i aby likwidować tych, którzy do tego Kościoła przynależą – dodaje ks. Rafał Cyfka.

Dlatego potrzeba, abyśmy jako chrześcijanie byli solidarni z naszymi braćmi w Chinach, otaczając ich swoją modlitwą.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl