Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W Kościele obchodzimy dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To czas szczególnej modlitwy w intencji tych, którzy  przebywają z dala od swych domów i bliskich.

Z tej okazji Ojciec Święty Franciszek skierował do wiernych specjalne orędzie. Apeluje w nim o modlitwę w intencji uchodźców oraz zachęca do większej wrażliwości na potrzeby innych. We wszystkich diecezjach w Polsce sprawowane będą Eucharystie w intencji potrzebujących i uchodźców.

Wśród ogółu imigrantów jest również duża grupa Polaków. O modlitwę za nich prosi ks. bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

– Chciałem się zwrócić z wielkim apelem do wszystkich o modlitwę w intencji rzesz Polaków, którzy znajdują się poza granicami naszego kraju. Wszak oni przecież tworzą niemałą część tych, których nazywamy migrantami. Chciałbym również poprosić naszych rodaków żyjących poza granicami kraju, aby wieczną modlitwą objęli tych, dzięki którym mogą przebywać, doświadczać możliwości w miarę spokojnego życia, pracy, zarobkowania. Myślę, że jest to również dobry dzień, aby pomyśleć o wszystkich, którzy doświadczają trudów i ciężarów związanych z rozłąką z osobami najbliższymi – mówi ks. bp Wiesław Lechowicz.

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy po raz pierwszy obchodzono w 1915 r. Został ustanowiony w następstwie listu ówczesnej Świętej Kongregacji Konsystorialnej do włoskich biskupów. Kościół katolicki szczególną modlitwą obejmuje uchodźców w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl