„Światło Wolności” zapłonęło ponad 17,5 tys. km od Polski

W związku z  przypadającą w tym roku  40. rocznicą ogłoszenia w Polsce stanu wojennego w dniu 13 grudnia o godzinie 19.30 zapłonęły w Christchurch w Nowej Zelandii – „Światła Wolności”, będące hołdem złożonym ofiarom stanu wojennego.

Członkowie i sympatycy Regionalnego Koła Stowarzyszenia Polskich Kombatantów – Wyspa Południowa NZ w Christchurch w Nowej Zelandii, jak co roku wzięli udział w kampanii społecznej Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Wyrazili tym samym solidarność Polonii rozrzuconej po całym świecie ze wszystkimi ofiarami stanu wojennego. Przypomnieć należy, ze  „Światło Wolności” jest nawiązaniem do tradycji zapalania w oknach świeczek podczas kolejnych rocznic 13 grudnia na znak społecznego protestu i oporu, a przede wszystkim pamięci o tych tragicznych wydarzeniach i ich ofiarach. Świeczkę tą  –  w akcie cywilnej odwagi, zapalano w oknach wielu polskich domów; a jako gest solidarności z uciemiężonymi Polakami zapalano je również w wielu miejscach za granicą.

Ela i Piotr Sawiccy/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl