Św. Alfons Maria de Liguori  – wzór na dzisiejsze czasy

Dokładnie wczoraj zarówno zgromadzenie redemptorystów, jak i cały Kościół Katolicki obchodziły 150. rocznicę ogłoszenia św. Alfonsa Marii de Liguoriego doktorem Kościoła. Św. Alfons przysłużył się Kościołowi zarówno działalnością duszpasterską, jak i naukową.

Św. Alfons Maria de Liguori to wzór na dzisiejsze czasy, nie tylko dla duchownych – podkreślał Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok CSsR.

– Dobrze mieć takiego założyciela zgromadzenia, który nas redemptorystów – i nie tylko nas – zachwyca swoją odwagą w dostrzeganiu problemów, w nazywaniu ich po imieniu – mówił zakonnik.

Św. Alfons to przykład dla każdego człowieka, bez względu na pełnioną funkcję społeczną. Był obrońcą słabych i odrzuconych przez społeczeństwo. Bronił najbardziej opuszczonych i ubogich. Z okazji jubileuszu list do redemptorystów napisał Ojciec Święty Franciszek.

– Wyjdźmy, jak święty Alfons, jako bracia i siostry, na spotkanie najbardziej wrażliwych członków naszego społeczeństwa. Wiąże się to z rozwojem moralnej refleksji teologicznej i działalności duszpasterskiej, zdolnej do zaangażowania się w dobro wspólne zakorzenione w głoszeniu kerygmatu, i będącej słowem decydującym w obronie życia, stworzenia i braterstwa – zwracał uwagę Papież.

Ojciec Święty podkreślał konieczność kształtowania odpowiedzialnych i miłosiernych sumień, które będą tworzyły dojrzały Kościół, zdolny do reagowania na słabości społeczne w perspektywie wieczności.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl