fot. PAP/Marcin Obara

Suwerenna Polska chce likwidacji przepisów dotyczących ścigania z urzędu za pomówienie

Suwerenna Polska chce likwidacji ścigania pomówienia. Lider partii, Zbigniew Ziobro, zapowiedział złożenie projektu nowelizacji Kodeksu karnego w tej sprawie.

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, podczas spotkania z dziennikarzami wyjaśnił, że w dobie szybkiej informacji w internecie nie są już potrzebne przepisy nakazujące z urzędu ścigać za pomówienie.

– Uważamy, że droga cywilna wystarczy, żeby gwarantować odpowiedzialność za słowo. To jest ważna inicjatywa, za którą wychodzimy i mamy nadzieję, iż ona odpowiada wielu z Państwa – oznajmił Zbigniew Ziobro.

Minister dodał, że nowelizacja Kodeksu karnego wynika z działania w imię obrony wolności debaty i dyskusji publicznej w Polsce.

Lider Suwerennej Polski zaznaczył, że często koszty ogłoszenia sprostowania informacji były dla skazanej osoby rujnujące. To – jak powiedział – nie ma nic wspólnego z wolnością debaty publicznej. Polityk wskazał, że często koszty te były wyższe niż grzywny za najgroźniejsze przestępstwa karne. Minister wyjaśnił, że zmiany w tym zakresie już częściowo zostały wprowadzone do przepisów prawa.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl