fot. PAP/EPA

Strzelanina w Słowiańsku, dwie osoby zginęły

Dwie osoby zginęły podczas strzelaniny na drodze dojazdowej do zajętego przez prorosyjskich separatystów Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie – poinformował lokalny portal Slavgorod.com.ua.

Serwis donosi, że doszło tam do potyczki między separatystami a „grupą uzbrojonych ludzi”, którzy otworzyli ogień do przeciwników ukraińskich władz. „Według wstępnych danych dwóch mężczyzn zginęło na miejscu, są też ranni” – podał portal.

Obecni na miejscu dziennikarze z Polski przekazali, że na Słowiańsk nacierają obecnie wojska ukraińskie, którym towarzyszą transportery opancerzone. W powietrzu latają helikoptery. Świadkowie mówią, że siły ukraińskie, które nadchodzą od strony Charkowa, spaliły barykadę separatystów. Oficjalne źródła nie potwierdziły dotąd tych informacji.

Ukraińskie pojazdy opancerzone sforsowały dziś barykadę na północy zajętego przez prorosyjskich separatystów Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie – poinformowała w czwartek agencja AFP. Fotograf tej agencji widział pięć wozów opancerzonych.

Reuters podał, że ukraińscy żołnierze przejęli punkt kontrolny separatystów na północ od Słowiańska. Cywilom, którzy przebywają w ratuszu w Słowiańsku, nakazano opuszczenie budynku – powiedziała rzeczniczka separatystów, cytowana przez AFP. „Uzbrojeni mężczyźni, którzy ochraniają ratusz, zostają na miejscu” – dodała.

PAP

 

 

 

 

drukuj