fot. PAP/EPA

Strefa Gazy: od początku wojny zginęło blisko 29 tys. Palestyńczyków

Bilans ofiar śmiertelnych wojny w Strefie Gazy wzrósł do 28 985; 68 883 osób zostało rannych. W ciągu ostatniej doby zginęło 127 Palestyńczyków, a 205 zostało rannych – podało w niedzielę podlegające Hamasowi ministerstwo zdrowia palestyńskiej półenklawy.

Jeden największych kompleksów szpitalnych w Strefie Gazy, szpital Nasser w mieście Chan Junis, de facto przestał funkcjonować.

„Chorymi zajmuje się tylko czterech studentów medycyny” – powiedział rzecznik resortu zdrowia, Aszraf al-Qidra.

W czwartek wieczorem Izraelskie Siły Obronne poinformowały, że zatrzymały w szpitalu Nasser kilkadziesiąt osób podejrzanych o terroryzm. Rzecznik armii, kontradmirał Daniel Hagari, przekazał, wśród zatrzymanych był uczestnik ataku Hamasu na Izrael z 7 października, który ambulansem wywiózł uprowadzonych zakładników do Gazy oraz członek Frontu Ludowego, zbrojnego ramienia Organizacji Wyzwolenia Palstyny. Hamas zaprzeczył tym doniesieniom.

Według organizacji Lekarze bez Granic szpital został ostrzelany w czwartek rano, mimo że wcześniej armia izraelska zapewniła, iż lekarze i pacjenci mogą pozostać w placówce.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl