fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: W piątek zatrzymano 6 nielegalnych imigrantów

W piątek funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na granicy polsko-białoruskiej 6 nielegalnych imigrantów, wszyscy to obywatele Iraku, a 84 próby przekroczenia tej granicy zostały udaremnione – podała na Twitterze Straż Graniczna.

„Wczoraj tj. 03.09 funkcjonariusze SG zatrzymali na gr. Polska-Białoruś 6 nielegalnych imigrantów, wszyscy to obywatele Iraku, 84 próby przekroczenia tej granicy zostały udaremnione. Dodatkowo strażnicy graniczni zatrzymali ob. Turkmenistanu, który próbował wywieźć imigrantów spod granicy” – głosi wpis Straży Granicznej.

W czwartek prezydent Andrzej Duda wydał rozporządzenie o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego. Rozporządzenie zostało już opublikowane w Dzienniku Ustaw i weszło w życie z dniem ogłoszenia. Pas obejmuje 183 miejscowości (115 w woj. podlaskim i 68 w woj. lubelskim).

O wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni wnioskował rząd w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. Po białoruskiej stronie, w Usnarzu Górnym k. Krynek (Podlaskie) od trzech tygodni koczuje grupa imigrantów, która chce dostać się do Polski. Zdaniem rządu, te i inne osoby są przywożone na granicę przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter „wojny hybrydowej”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl