twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: do Polski przybyło ponad 604 tys. uchodźców z Ukrainy

Od początku rosyjskiej inwazji do Polski przybyło ponad 604 tys. uchodźców z Ukrainy – przekazała Straż Graniczna. W czwartek do godziny 15.00 funkcjonariusze odprawili 56,4 tys. podróżnych z Ukrainy.

„Od 24.02 z Ukrainy do Polski przyjechało 604,4 tys. osób. Dzisiaj do godz.15.00 #funkcjonariuszeSG odprawili 56,4 tys. podróżnych z Ukrainy. Najwięcej osób granicę przekroczyło w #PSGMedyka (11 tys.) i #PSGKorczowa (10 tys.)” – napisała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1499406279520882688

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych większość osób, które przybyły do Polski, to obywatele Ukrainy. Wśród uciekających przed wojną są też Polacy, a także obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii, Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu, USA czy Rosji.

„Nasz kraj udziela schronienia każdej osobie, której życie jest zagrożone – bez względu na jej narodowość” – podkreśla MSWiA.

Resort zaznacza, że wszystkie osoby wpuszczane do Polski są weryfikowane przez Straż Graniczną, i tłumaczy, że wobec tych, w stosunku, do których są wątpliwości, np. nie mają dokumentów, funkcjonariusze SG stosują odpowiednie procedury sprawdzające.

Czwartek to ósmy dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl