pixabay.com

Stowarzyszenie „Wiara i Czyn” wyraża sprzeciw wobec obowiązkowych szczepień na COVID-19 w Polsce

Stowarzyszenie „Wiara i Czyn” stanowczo protestuje przeciwko wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19 w stosunku do obywateli RP i osób przebywających na terytorium Polski, jak również w stosunku do jakiejkolwiek grupy społecznej, wiekowej czy zawodowej (w tym służb mundurowych, lekarzy i nauczycieli).

Stowarzyszenie sprzeciwia się jakimkolwiek próbom segregowania społeczeństwa ze względu na fakt przyjęcia – bądź nie – preparatu na COVID 19 tzw. „szczepionki” i tym samym naruszaniu praw obywatelskich osób, które, bez względu na przyczynę, nie mogą lub nie chcą się zaszczepić. Zmuszanie, bądź wywieranie bezpośrednio lub pośrednio presji zaszczepienia w stosunku do kogokolwiek, pozostaje w sprzeczności z elementarnymi prawami człowieka, Konstytucją RP (Art. 32 ust. 2, Art. 39, Art. 47) i Rezolucją Rady Europy z 27 stycznia 2021 r. (pkt. 7.3.1, 7.3.2, 7.5.2). Próba wprowadzenia rozwiązań prawnych dyskryminujących osoby niezaszczepione przeciw COVID, wywołuje bardzo złe skojarzenia historyczne i powoduje dramatyczne skutki dla polskiej gospodarki.

Na uwagę zasługuje fakt, iż są to preparaty, które zgodnie z oficjalną informacją na stronie WHO i ich producentów, do 2023 roku pozostają w fazie badań. Od początku ich stosowania do dzisiaj nikt, ani producenci, ani polski rząd, nie biorą odpowiedzialności za ewentualne długo i krótkofalowe skutki uboczne ich stosowania, a podawanie trzeciej i kolejnych dawek – co jest planowane – uznajemy za nieodpowiedzialne.

Zważywszy na fakt, że skuteczność tych preparatów szczepionkowych jest wątpliwa, jesteśmy zdania, że brak ich stosowania nie uzasadnia kolejnych restrykcji dla osób fizycznych i gospodarki. To samo odnosi się do wprowadzenia i stosowania tzw. paszportów covidowych wobec mieszkańców Polski i osób odwiedzających nasz kraj.

Stowarzyszenie „Wiara i Czyn” wzywa polski rząd do zaangażowania służby zdrowia w rzetelne leczenie obywateli, zaprzestanie promowania z publicznych pieniędzy powyższych preparatów, zaś do mediów publicznych apeluje o zorganizowanie rzetelnych debat, z udziałem ekspertów reprezentujących różne strony istniejącego sporu, na temat szczepień, leczenia COVID i restrykcji wprowadzanych przez rząd.

 

Zarząd Stowarzyszenia

Wiara i Czyn

(-) Piotr Boroń -wiceprezes (-) Marek Ciuraszkiewicz – wiceprezes

(-) Beata Bielińska-Jacewicz – członek Zarządu (-) Piotr Strzembosz – członek Zarządu

(-) Zdzisław Gawor – członek Zarządu

 

Do wiadomości:

 1. Prezydent RP
 2. Sejm RP
 3. Senat RP
 4. Premier RP
 5. Minister Obrony Narodowej
 6. Minister Edukacji
 7. Minister Zdrowia
 8. Parlamentarny Zespół ds. Sanitaryzmu
 9. Stowarzyszenie „STOP NOP”
 10. Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris
 11. Konferencja Episkopatu Polski

 

Stowarzyszenie Wiara i Czyn

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl