fot. PAP/Jan Morek

Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych: Gdyby nie przykład heroicznego życia Jana Pawła II, ruch solidarnościowy nie odniósłby tak ogromnego zwycięstwa

W oficjalnym piśmie Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych sprzeciwiło się atakom na św. Jana Pawła II. „Gdyby nie przykład heroicznego życia Jana Pawła II, a także jego spuścizny moralnej i intelektualnej w postaci choćby przytaczanego listu oraz wielu encyklik i adhortacji, ruch solidarnościowy nie odniósłby tak ogromnego zwycięstwa i nie zostałby uwolniony >>geniusz kobiecy<<, który się do tego zwycięstwa istotnie przyczynił. A my (…) nie zniosłybyśmy tak trudnej sytuacji, gdyby nie krzepiące słowa Papieża Polaka” – zaznaczyło Stowarzyszenie w komunikacie.

Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych zrzesza osoby będące w opozycji antykomunistycznej w czasach PRL-u. Znajdują się w nim kobiety w różnym wieku, zaczynając od pań działających już w 1976 roku, które uczestniczyły w wydarzeniach w Radomiu i Ursusie, kończąc na kobietach protestujących przeciwko represjom stanu wojennego jako uczennice i studentki.

„W tamtych trudnych czasach towarzyszyła nam nauka i duchowa obecność Jana Pawła II. Przesłanie miłości i sprawiedliwości, jego uniwersalne i ponadczasowe nauczanie towarzysz nam również dziś” – zaznaczono w komunikacie.

Papież Polak szczególną uwagę przykładał do podkreślania roli kobiet we współczesnym świecie. W 1987 roku wystosował m.in. list apostolski: „Godność kobiety”. Napisał w nim, że „moralna siła kobiety, jej duchowa moc, wiąże się ze świadomością, że Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza jej człowieka”.

„Gdyby nie przykład heroicznego życia Jana Pawła II, a także jego spuścizny moralnej i intelektualnej w postaci choćby przytaczanego listu oraz wielu encyklik i adhortacji, ruch solidarnościowy nie odniósłby tak ogromnego zwycięstwa i nie zostałby uwolniony >>geniusz kobiecy<<, który się do tego zwycięstwa istotnie przyczynił. A my (…) nie zniosłybyśmy tak trudnej sytuacji, gdyby nie krzepiące słowa Papieża Polaka” – napisano w komunikacie.

„Byłyśmy pomawiane, oczernianie przez fałszywych świadków, chciano zniweczyć naszą działalność, ośmieszyć, obedrzeć z ludzkiej – a szczególnie kobiecej – godności. Tym bardziej nie pozwolimy, aby duchowy Patron naszych działań (…) był oczerniany na podstawie niewiarygodnych informacji” – zaznaczono.

Stowarzyszenie Kobiet Internowanych i Represjonowanych zaapelowało także o „zjednoczenie i stanowczy głos w obronie wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II”.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl