Stoltenberg: obecność NATO w Polsce coraz większa

Ufam, że po szczycie NATO w Warszawie obecność Sojuszu w Polsce będzie silniejsza niż dotąd – powiedział w poniedziałek po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jego zdaniem, Sojusz będzie po szczycie silniejszy i bardziej elastyczny.

„Teraz NATO ma stałą obecność wojskową w tym regionie, której Polska jest znaczącą częścią i ufam, że po szczycie w Warszawie zobaczymy jeszcze większą obecność NATO w Polsce niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział sekretarz generalny.

Jak relacjonował, wśród omawianych w poniedziałek tematów były właśnie przygotowania do lipcowego szczytu NATO w Warszawie.

„Wszyscy musimy upewnić się, że gdy zakończymy ten szczyt, Sojusz będzie silniejszy i bardziej elastyczny i tak samo jak zawsze oddany wartościom, na których NATO zostało stworzone, tzn. demokracji, wolności jednostki oraz rządom prawa” – mówił sekretarz generalny.

Jak dodał, „wartości te są istotnym źródłem naszej jedności, zaś ta jedność jest naszą największą siłą”.

Sekretarz NATO zwrócił się do Andrzeja Dudy mówiąc: „Cieszę się na prace z panem podczas przygotowań do warszawskiego szczytu, raz jeszcze witam w Kwaterze Głównej”.

Szczyt NATO odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do Polski ma przyjechać ok. 2,5 tys. delegatów, wśród nich szefowie państw i rządów, liderzy ONZ, UE i Banku Światowego. Przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim w sali, w której w 1955 r. podpisano Układ Warszawski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl