Stocznia „Gryfia” w Szczecinie wyremontuje prom „Wolin”

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” wyremontuje prom „Wolin”. To pierwszy od wielu lat remont promu należącego do Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM) zlecony Gryfii – podała w czwartek PŻM. Warty około pół miliona dolarów remont ruszy na początku sierpnia bieżącego roku.

PŻM podpisała umowę z „Gryfią” na remont klasowy promu „Wolin” – poinformował doradca dyrektora naczelnego PŻM Krzysztof Gogol. PŻM często remontuje swoje masowce w „Gryfii”, ale prace remontowe na promach były zlecane stoczniom trójmiejskim.

Remont promu „Wolin”, na co dzień pływającego w barwach spółki Unity Line należącej do PŻM, rozpocznie się na początku sierpnia br. i potrwa trzy tygodnie.

Jednostka przejdzie tzw. remont klasowy, czyli związany z odnowieniem dokumentów klasyfikacyjnych. Prace obejmą m.in. przegląd linii wału, przegląd sterów strumieniowych, konserwację ramp i malowanie kadłuba. Wartość podpisanej umowy to około pół miliona dolarów.

„Wolin” pływa regularnie pomiędzy Świnoujściem i Trelleborgiem i jest najdłuższym promem na tej linii.

Państwowe przedsiębiorstwo PŻM jest największym polskim armatorem, posiadającym łącznie w grupie kapitałowej ponad 60 statków. Na ich pokładach pracuje około 2,5 tys. marynarzy.

PAP/RIRM

drukuj