Startuje II etap konkursu na prezesa ZUS

Dziś rozpocznie się drugi etap konkursu na nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Weźmie w nim udział pięciu kandydatów: Katarzyna Kalata, Piotr Kobierski, Adam Niedzielski, Michał Schroeder oraz Edyta Stępień. Ostatni etap zaplanowano na 14 kwietnia.

Nabór jest prowadzony w związku z dymisją dotychczasowego prezesa Zakładu Zbigniewa Derdziuka, który pełnił tę funkcję od 2009 r. Składając swoją dymisję na początku lutego Derdziuk oświadczył, że „wypełnił swoją misję”.

Jednak wokół ZUS było ostatnio głośno, m.in. z powodu zatrzymania przez CBA na początku grudnia ubiegłego roku 14 osób, w tym trzech pracujących w departamencie zarządzania systemami informatycznymi ZUS i byłego członka zarządu Zakładu.

Miało to związek ze śledztwem dotyczącym zmowy przy przetargu, który przewidywał zakup przez ZUS ponad 3 tys. drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl