Starogard Gdański: pierwsze dziecko w „oknie życia”

Dziś rano w Oknie Życia w Starogardzie Gdańskim znaleziono pierwsze dziecko. Punkt ten prowadzi przy miejscowej parafii Miłosierdzia Bożego Caritas Diecezji Pelplińskiej.

W istniejącym od dwóch lat punkcie, po godz. 9.00 uruchomiony został alarm sygnalizujący, że w Oknie Życia pojawiło się niemowlę. Jak informuje dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej, która założyła Okno, jest to pierwsze dziecko w tym miejscu.

Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego, ks. Grzegorz Weiss, poinformował ośrodek adopcyjny o pozostawionym dziecku. Ośrodek poprzez sąd wyda teraz postanowienia w sprawie zarządzeń opiekuńczych dotyczących dziecka oraz o nadania mu tożsamości, czyli imienia i nazwiska.

Ks. dr Grzegorz Weiss wyraził radość, że to dziecko zostało ocalone. Kapłan dodał, że znaleziona dziewczynka została natychmiast przewieziona do szpitala i znajduje się pod fachową opieką. Jest w stanie bardzo dobrym. O wydarzeniu została poinformowana policja.

– Bardzo się cieszymy, że „Okno Życia” zadziałało. Dzięki temu możemy realizować to wszystko, co jest związane z Panem Bogiem, Jego przykazaniami. Bardzo się cieszę, że to życie zostało ocalone – powiedział ks. Grzegorz Weiss, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej.

Ks. Weiss wyraził też nadzieję, że po przejściu wszystkich procedur, dziecko szybko znajdzie kochającą rodzinę, która zechce je adoptować.

Okno Życia w Starogardzie Gdańskim zostało otwarte ponad dwa lata temu – 15 kwietnia 2012 r. jako pierwsze „okno” na terenie Diecezji Pelplińskiej. Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia była Caritas Diecezji Pelplińskiej. Starogardzkie „Okno Życia” znajduje się przy ul. Lubichowskiej 56 (Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim).

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl