fot. flickr.com

Stany Zjednoczone wycofają swoje oddziały z Iraku

Jak informuje Reuters, Irak i Stany Zjednoczone potwierdziły swoje zaangażowanie w proces wycofania wojsk amerykańskich z Iraku. O osiągniętym porozumieniu poinformował w czwartek media premier Iraku Mustafa Al-Kadhimi.

Mustafa Al-Kadhimi powiedział, że Irak i USA uznały decyzję parlamentu irackiego w sprawie wycofania wojsk Stanów Zjednoczonych.

USA będą „w dalszym ciągu zmniejszać” swoją obecność wojskową w Iraku- oświadczyły w czwartek rządy amerykański i iracki we wspólnym oświadczeniu.

„Oba kraje zwróciły uwagę na fakt, że w świetle znacznych postępów w eliminacji zagrożenia Państwa Islamskiego, w nadchodzących miesiącach Stany Zjednoczone będą nadal redukować siły w Iraku”- pisze Reuters i dodaje, że nie jest znany harmonogram realizacji porozumienia.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl