Stanisław Karczewski marszałkiem Senatu

Senator Stanisław Karczewski został nowym marszałkiem Senatu. Senatorowie opowiedzieli się za powierzeniem mu tej funkcji oddając na niego 93 głosy.

W VIII kadencji Senatu Stanisław Karczewski był wicemarszałkiem izby z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, a w ostatnich zwycięskich dla tej partii wyborach parlamentarnych kierował sztabem PiS-u.

Nowy marszałek Senatu wyraził nadzieję na dobrą i merytoryczną współpracę z Sejmem, a także z senatorami opozycji, którzy zasiadają w wyższej izbie parlamentu.

Stanisław Karczewski zapowiedział m.in. wprowadzenie pakietu demokratycznego, a także większą niż dotychczas opiekę Senatu nad Polonią.

– Będziemy brać również pod uwagę głos obywateli. My zostaliśmy wybrani przez naród. My odpowiadamy przed narodem, musimy słuchać i odpowiadać na oczekiwania naszego społeczeństwa. Chciałbym i dołożę wszelkich starań, żebyśmy powrócili do formuły opieki Senatu nad Polonią, przy współpracy z Kancelarią Prezydenta i przy udziale Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Mam pierwsze deklaracje, że taka możliwość powrotu tych środków do Senatu będzie. Zadbajmy wszyscy razem o to, żeby one wróciły i żebyśmy mogli wspólnie nadzorować Polonię, dbać o blisko 20 mln Polaków mieszkających poza granicami Polski – powiedział Stanisław Karczewski.

Na rozpoczęciu obrad IX kadencji Senatu był obecny też prezydent Andrzej Duda. Prezydent otwierając obrady przypomniał, że Senat to jedna z najstarszych instytucji ustrojowych. Jak powiedział, „jest symbolem wolnej, suwerennej i niepodległej Polski”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl