Stambuł: Światowy Szczyt Humanitarny ONZ

W Stambule rozpoczął się pierwszy Światowy Szczyt Humanitarny ONZ. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele kilkudziesięciu krajów, sektora prywatnego i grup humanitarnych. Polskę reprezentuje premier Beata Szydło.

Szefowa rządu jeszcze przed rozpoczęciem szczytu zapowiedziała, że Polska pomoc humanitarna w tym roku będzie dwukrotnie większa niż w ubiegłym.

– Mogę powiedzieć, że Polska bardzo aktywnie będzie włączała się w tym roku w pomoc humanitarną w państwach, które tej pomocy bardzo potrzebują. Będziemy realizować projekty dotyczące infrastruktury i edukacji. Pomoc finansowa z naszej strony będzie dwukrotnie wyższa niż w roku poprzednim. Chcę też potwierdzić, że jesteśmy w trakcie realizacji, przygotowywania wspólnego polsko-niemieckiego projektu humanitarnego, o którym mówiłam w czasie mojego spotkania z panią kanclerz Merkel w Berlinie – powiedziała premier Beata Szydło.

Premier Beata Szydło dziś rano spotkała się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Później szefowa polskiego rządu będzie rozmawiała z przedstawicielami polskich organizacji pozarządowych realizujących projekty humanitarne.

Światowy Szczyt Humanitarny w Stambule zakończy się jutro.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj