fot. DWOT

St. sierż. Marek Szymański odznaczony przez ministra zdrowia tytułem „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

St. sierż. Marek Szymański, żołnierz kompanii saperów w Ełku wchodzącej w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, został odznaczony przez ministra zdrowia tytułem „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Żołnierz regularnie oddaje krew od 2012 roku, do tej pory oddał jej aż 23.400 ml.

4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej dołączyła do projektu „Niepodległą Mamy we Krwi”. We wtorek na terenie jednostki wojskowej żołnierze oddali blisko 11 litrów krwi.

Zapotrzebowanie na krew cały czas rośnie. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej często bierze udział w projektach, których celem jest ratowanie życia i zdrowia mieszkańców województwa. Terytorialsi z Warmii i Mazur promują ideę transplantacji, zdrowego stylu życia, krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku. Żołnierze od wielu lat z własnej inicjatywy oddają honorowo krew. Jednym z dawców jest st. sierż. Marek Szymański, który regularnie oddaje krew od 2012 roku. Do tej pory oddał jej aż 23.400 ml.

– Po raz pierwszy oddałem krew w 2012 roku i od tego czasu robię to regularnie. Lubię pomagać i cieszę się, że mogę to robić w ten sposób (…). Uważam że każdy, kto może, powinien się zdecydować na donacje, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy sami możemy jej potrzebować” – wskazał Marek Szymański.

St. sierż. Marek Szymański jest żołnierzem kompanii saperów w Ełku, wchodzącej w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Swoją postawą przyczynił się do zwiększenia ilości krwi w systemie na terenie województwa. Docenił to minister zdrowia, który w dowód uznania odznaczył st. sierż. Marka Szymańskiego tytułem „Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Monika Jabłońska-Buder/radiomaryja.pl

drukuj