Środowiska narodowe chciały zablokować przejście dewiacyjnego tzw. marszu równości w Poznaniu

Środowiska narodowe chciały zablokować w sobotę przejście dewiacyjnego tzw. marszu równości w Poznaniu. Przemarsz wyruszył z niemal godzinnym opóźnieniem; nie doszło do bezpośredniej konfrontacji ani do groźnych incydentów.

W tzw.  marszu równości uczestniczą m.in. przedstawiciele władz miasta z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem, a także przedstawiciele partii politycznych.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podkreślił, że zachęca poznaniaków do udziału w kolejnych tzw. marszach równości.

„Zachęcam państwa do walki o te prawa, bo warto. Zachęcam do tego, byśmy pozostali w Europie (…) Bądźmy otwarci, bądźmy tolerancyjni, bo wszyscy ludzie są równi” – zaznaczył.

Dewiacyjny tzw. marsz równości wyruszył z prawie godzinnym opóźnieniem, gdyż przejście próbowały zablokować środowiska narodowe, które idąc w swojej manifestacji, blokowały ulicę, którą miał przejść marsz. Narodowcy wnosili hasła m.in. „Zboczeńcy”, „Chłopak, dziewczyna – normalna rodzina”, „Poznań miastem narodowym”.

„Jesteśmy tu dziś, żeby zaprotestować przeciwko tym +odchyłom+, przypomnieć, że Poznań, że Polska jest wolna i musi być wolna od zboczeń” – mówił PAP jeden z uczestników marszu.

W marszu narodowców uczestniczyło ok. 100 osób – poinformował rzecznik Wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Jak powiedział PAP, że między grupami nie doszło do bezpośredniej konfrontacji ani do groźnych incydentów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl