Środowiska medyczne chcą ukarania posłów lekarzy opowiadających się za debatą nad projektem antyszczepionkowców

Środowiska medyczne wnioskują o ukaranie posłów lekarzy, którzy opowiedzieli się w Sejmie za debatą nad projektem antyszczepionkowców. Okręgowa Rada Lekarska zwróciła się w tej sprawie do naczelnego rzecznika odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej. Posłom zarzuca się naruszenie przepisów Kodeksu etyki lekarskiej.

Samorząd lekarski uważa, że należy zbadać, czy posłowie posiadają aktualną wiedzę medyczną konieczną do podejmowania określonych decyzji. Cała sprawa dotyczy pięciu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości będących medykami. Wśród nich jest m.in. poseł Krzysztof Ostrowski. Jego zdaniem debata wokół szczepień jest niezbędna chociażby po to, żeby zmienić przekonania przeciwników podawania preparatów ochronnych.

– Wypowiedzi środowiska samorządu lekarskiego odbieram jako próbę torpedowania tej dyskusji, ale ja myślę, że tutaj jakoś to się skończy polubownie i uda się z samorządem lekarskim porozumieć, i do takiej debaty dojdzie, na którą na pewno wszyscy pacjenci czekają. Unikanie debaty wywołuje efekt odwrotny od zamierzonego, to jest jakby paliwo dla tzw. antyszczepionkowców. Jedyna metoda, żeby położyć kres różnym spekulacjom, teoriom spiskowym etc., to jest uczciwa debata publiczna otwarta na argumenty – powiedział Krzysztof Ostrowski.

Z dalszą debatą nad obywatelskim projektem znoszącym obowiązek szczepień Sejm opowiedział się w ub. tygodniu.

Posłowie, którzy głosowali „za” uważają, że jest to inicjatywa obywatelska i dlatego wymaga dyskusji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl