fot. PAP

Sprawiedliwa Polska – nowy klub parlamentarny

W Sejmie będzie nowy klub parlamentarny Sprawiedliwa Polska. Będzie on skupiał polityków SP Zbigniewa Ziobro i Polski Razem Jarosława Gowina. Przewodniczącym klubu został szef Jarosław Gowin. 

Od wielu tygodni obserwujemy narastający kryzys państwa. Informacje, które ukazują się codziennie pokazują, że koalicja PO-PSL całkowicie wyczerpała już swój polityczny, a przede wszystkim moralny mandat do sprawowania rządów. Trzeba te koalicję zastąpić rządami obozu patriotycznego powiedział szef Polski Razem.

– Uważamy, że jedyną szansę na odsunięcie od władzy Donalda Tuska stwarza szerokie porozumienie się środowisk prawicowych i patriotycznych. Powstanie naszego klubu jest elementem tego procesu jednoczenia się prawicy. Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno tutaj w Sejmie jak i po za nim, z innymi środowiskami prawicowymi, tymi mniejszymi jak i z główną partią prawicową czyli PiS-em. Chcę jednoznacznie podkreślić, że rozmowy, które i pan minister Ziobro i ja toczyliśmy w ostatnich tygodniach z liderami PiS-u, uważamy za aktualne i jesteśmy gotowi nadal – tym razem już wspólnie, rozmawiać o tym, żeby to poszerzenie się prawicy miało jak najbardziej pełny charakter – powiedział Jarosław Gowin.

Ważnym kierunkiem, który pozwoli zwyciężyć prawicy w wyborach parlamentarnych jest budowanie Sprawiedliwej Polski stwierdził lider SP Zbigniew Ziobro.

– Tak pokazujemy, że rozumiemy tę chwilę, która wymaga jednoczenia sił. Rozumiemy, że w imię odpowiedzialności za Polskę trzeba pokazać, że jesteśmy gotowi współpracować – dodał Zbigniew Ziobro.

Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w kongresie zjednoczenia prawicy organizowanym przez PiS. Podkreślali, że nie oznacza to braku woli w procesie zjednoczenia. Politycy zapowiedzieli, że swoje stanowisko w tej sprawie przedstawią w sobotę.

RIRM

drukuj