Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Białymstoku

W Białymstoku na Mszy św. w parafii pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła modliła się w poniedziałek Rodzina Radia Maryja. Spotkanie poprowadził O. Dawid Wilczyński CSsR. Transmisję z wydarzenia przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy białostocki. Homilię wygłosił ks. bp Antonii Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej. [oglądaj]

– Wiemy doskonale, że nie lubimy pustki. Kiedy wchodzimy do własnego domu i tam nie słychać poruszania się kogokolwiek, nie słychać głosu ani śpiewu, włączonej telewizji, to odczuwamy pewien niepokój. Ten pusty dom jest dla nas pewnym niepokojem, nawet lękiem. (…) Pustka nas niepokoi także w różnych dziedzinach naszego życia. Chcielibyśmy, żeby coś się działo, żeby spełniały się te oczekiwania, jakie Pan Bóg wyraził stwarzając pierwszych ludzi i mówiąc: Rośnijcie i mnóżcie się, czyńcie sobie ziemię poddaną – mówił ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Ks. Biskup dziękował też za posługę Radia Maryja i TV Trwam.

– Chciałbym bardzo serdecznie i gorąco pozdrowić Radio Maryja i TV Trwam (…) z racji na wartości, które wnoszą. Wyrażam ogromną wdzięczność o. Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, ojcom, którzy tu są obecni i współpracownikom. Bo istotnie, to z Ducha Świętego zostało poczęte – w czasach przecież tak bardzo trudnych, wtedy kiedy stawiano veto przed każdym religijnym aktem, przed każdym wydarzeniem osłabiano jego możliwości oddziaływania na ludzi – zaznaczył ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Przed Mszą Świętą ze zgromadzonymi połączył się telefonicznie przebywający z wizytą w Kanadzie założyciel i Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. [czytaj więcej] Tu w Kanadzie pracuje wielu księży polskich – podkreślał o. Dyrektor, nawiązując do swojego pobytu w Ontario.

– Wczoraj (na spotkaniu wielkanocnym w Mississauga) było około 20 księży. To jest dużo. Odwiedzamy tych księży, spotykamy się z nimi, spotykamy się z ludźmi (…). Wspaniała atmosfera modlitewna, czuło się ducha. Polscy księża jechali daleko, z różnych stron. (…) Tutaj Polacy trzymają się Kościoła – podkreślił Dyrektor Radia Maryja.

RIRM

drukuj