Spotkanie na szczycie Tusk- Piechociński

Dziś wieczorem odbędzie się spotkanie premiera Donalda Tuska z prezesem PSL Januszem Piechocińskim. Premier zapowiedział rozmowę po tym, jak w piątek trzech posłów PSL poparło wniosek opozycji o odwołanie ministra transportu Sławomira Nowaka.

Donald Tusk oświadczył po tym głosowaniu, że chciałby od Janusza Piechocińskiego dowiedzieć się, czy Stronnictwo „gwarantuje większość w koalicji”.

Szef PSL zapowiedział w sobotę, że zamierza wyciągnąć konsekwencje wobec posłów Stronnictwa, którzy zagłosowali za wotum nieufności dla szefa resortu  transportu.

Jednak dzisiejsze spotkanie zdominuje zapewne kompromitacja jaka dotyczy podpisania porozumienia dostawy gazu do naszego kraju z Federacji Rosyjskiej. Chodzi o rozbudowę gazociągu Jamał-Europa – akcentuje poseł Jerzy Polaczek.

Przypuszczam, że Piechociński zostanie wysłany bez elementarnej wiedzy, w którą powinien zostać wyposażony przez rząd. W szczególności przez Ministerstwo Skarbu Państwa, które ma bardzo ważne argumenty, które pozwalają na wystąpienie z bardzo istotnymi kontrargumentami politycznymi. Myślę, że spotkanie, które było zapowiadane jako spotkanie dotyczące wyłamania się kilku posłów w koalicji i głosowanie razem z opozycją za odwołaniem nieudolnego ministra przerodzi się w spotkanie, na którym padną ciężkie zarzuty związane z tym co dzieje się w ciągu ostatnich dwóch dni. A to jest zupełnie inna kwestia dotycząca dymisji całego rządu – powiedział poseł Jerzy Polaczek.

RIRM

drukuj