Spotkanie ministrów spraw zagranicznych UE

W Brukseli spotkają się ministrowie spraw zagranicznych UE. Mają oni podjąć decyzję o wysłaniu unijnej misji wojskowej do Republiki Środkowoafrykańskiej, ogarniętej konfliktem między muzułmanami a chrześcijanami.

Misja ma potrwać od czterech do sześciu miesięcy i koncentrować się na ochronie ludności cywilnej w rejonie stolicy tego kraju, Bangi. Będzie liczyć od 500 do 1000 żołnierzy.

Ministrowie podejmą też decyzję w sprawie złagodzenia sankcji wobec Iranu, zgodnie z porozumieniem o wstrzymaniu prowadzonego przez ten kraj programu nuklearnego.

Omówią również sytuację w Syrii i przygotowania do konferencji pokojowej w Szwajcarii, a także przygotowania do szczytu UE-Rosja. Mogą poruszyć także sprawę niepokojących Unię zmian w ukraińskim prawie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl