Spotkanie ministrów obrony państw NATO

Trwa ostatni dzień spotkania ministrów obrony państw NATO. Polskę reprezentuje szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz. Wczoraj ministrowie dyskutowali na temat realizacji ustaleń szczytu NATO w Warszawie.

Wielonarodowy batalion NATO, który trafi do Polski w kwietniu, będą tworzyli żołnierze z USA, a także Wielkiej Brytanii i Rumunii. [czytaj więcej] 

Już w styczniu rozpocznie się w Polsce rozmieszczanie ciężkiej brygady USA – poinformowano w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. Takie informacje przekazali sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg i szef MON Antoni Macierewicz na zakończenie pierwszego dnia spotkania ministrów obrony NATO.

Jest to pierwsza taka narada po szczycie Sojuszu w Warszawie. Jej pierwsza część była poświęcona realizacji ustaleń szczytu. Według Stoltenberga, przebiega ona zgodnie z planem. Na szczycie ustalono, że NATO wyśle do Polski i państw bałtyckich cztery batalionowe grupy bojowe, liczące po ok. 1000 żołnierzy, którzy co kilka miesięcy będą podlegali rotacji.

Bataliony będą wielonarodowe, ale w każdym będzie tzw. państwo ramowe, czyli odpowiedzialne za wystawienie większości sił i dowodzenie całością. W Polsce państwem ramowym będą Stany Zjednoczone, na Litwie – Niemcy, na Łotwie – Kanada, a w Estonii – Wielka Brytania.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl