Spotkania Opłatkowe Rodziny Radia Maryja w Chicago

Co roku Rodzina Radia Maryja gromadzi się na spotkaniach opłatkowych, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Polonijne spotkanie Radiowej Rodziny odbyło się w miniony weekend w Chicago.

W sobotę Rodzina Radia Maryja spotkała się na południu Chicago. Tegoroczne opłatkowe spotkania Rodziny Radia Maryja są szczególną okazją do tego, aby podziękować Panu Bogu za 25 lat istnienia katolickiej rozgłośni – podkreśla ks. bp Andrzej Wypych, biskup pomocniczy Chicago.

– Możemy powiedzieć, tak po krakowsku, że Radio Maryja, jak również ludzie, którzy tworzą Radio Maryja, z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR na czele, nie kłamało, tylko mówiło prawdę. Widzimy coraz bardziej, jak ta prawda jest widoczna i jak ona trwa. Radio Maryja i TV Trwam ma to do siebie, że ono jest wierne właśnie Chrystusowi – wskazuje ks. bp Andrzej Wypych.

Dla rodaków, którzy musieli emigrować z Ojczyzny, Radio Maryja i TV Trwam spełniają ważną rolę – mówi s. Franciszka Keler, misjonarka Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.

– Radio Maryja czy TV Trwam odgrywają wielką rolę wśród Polonii. To tutaj właśnie ci, którzy wyjechali 20, 30 lat, a może więcej, cieszą się z tego, że mogą słuchać o tym, co się dzieje w Ojczyźnie – zwraca uwagę s. Franciszka Keler.

Radia Maryja słuchają oraz Telewizję Trwam oglądają zarówno starsi, jak i młodsi.

– Lubię bardzo TV Trwam, bo dzięki niej mogę codziennie uczestniczyć np. w Apelu Jasnogórskim, w transmisji z Jasnej Góry, co jest dla mnie niezwykle ważne – wyjaśnia ks. Łukasz Kleczka, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville.

– Jestem wdzięczna za Radio Maryja, cieszę się, modlimy się i szanujemy to Radio – podkreśla Bronisława Mąka.

Polacy mieszkający za granicą w sposób szczególny doceniają wiadomości, zarówno te w Radiu Maryja, jak i w TV Trwam – mówi dr Sławomir Dąbrowski.

– Codziennie słucham felietonów, „Aktualności dnia”. Staram się obejrzeć wiadomości, bo trzeba powiedzieć, że wiadomości Radia Maryja mogą śmiało konkurować z wiadomości BBC i innymi, bo tamte praktycznie straciły już swoją wiarygodność. Radio Maryja natomiast rośnie, TV Trwam rośnie i wiadomości tam są bardzo rzeczowe i prawdziwe – ocenia dr Sławomir Dąbrowski.

Ks. Wacław Lech zwraca uwagę, że przekaz, jaki płynie z Radia Maryja czy TV Trwam, pomaga mu w pracy duszpasterskiej.

– Do dzisiaj oglądam wiadomości na żywo w TV Trwam i programu Radia Maryja, bowiem szukam tam prawdy, szukam tego wszystkiego, co dzisiaj się dzieje. Jako kapłan pracujący wśród Polonii muszę mieć zdanie i bardzo często ludzie przychodzą do nas po poradę, po ocenę, po opinię tego, co się dzieje w Polsce – zaznacza ks. Wacław Lech.

Rodzina Radia Maryja spotkała się także na północy Chicago. Ks. Zdzisław Torba, proboszcz parafii św. Ferdynanda w Chicago, mówi, że Radio Maryja i TV Trwam odgrywają ogromną rolę na emigracji.

– Dzięki temu możemy czuć się częścią Polski, bo ten głos i ta prawda, która jest głoszona i przekazywana przez Radio Maryja przez tyle lat, bo wiemy, że to już jest taki wiek młodzieńczy. Cieszymy się, że możemy być częścią i popierać – podkreśla ks. Zdzisław Torba.

Radio Maryja daje człowiekowi wielką radość – akcentuje Emilia Walasik.

– Całą moją rodziną oglądamy, słuchamy Radia Maryja i to daje mi odwagę, żeby stawać za prawdą – wskazuje Emilia Walasik.

Przy okazji świętowania 25-lecia istnienia Radia Maryja nie zabrakło pozdrowień, życzeń i gratulacji.

– Chce gorąco pozdrowić Radio Maryja, całą rodzinę – mówi Aleksandra Denisiuk.

– Jest to rzeczywiście wspaniałe dzieło. Bardzo dziękujemy i gratulujemy. Modlimy się, żeby Boża Matka w dalszym ciągu prowadziła to dzieło, tak bardzo potrzebne dla nas, dla Polaków, którzy jesteśmy z tej strony oceanu – podkreśla ks. Antoni Dziorek CR, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Chicago.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl