Somalia: co najmniej 10 osób zginęło w ataku na hotel w Mogadiszu

Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w niedzielę hotel w stolicy Somalii, Mogadiszu, położony w pobliżu siedziby prezydenta kraju i zabili co najmniej 10 osób, z których dwie miały podwójne somalijsko-brytyjskie obywatelstwo – podała agencja dpa, powołując się na miejscową policję.

Wśród rannych jest somalijski minister ds. bezpieczeństwa.

Według niemieckiej agencji atak na hotel trwał jeszcze w niedzielę wieczorem.

O walkach wewnątrz budynku poinformowali także islamscy radykałowie z ugrupowania Asz-Szabab, które najpewniej stoi za atakiem.

Do szturmu na hotel doszło dwa dni po zakrojonej na szeroką skalę operacji somalijskiej armii w centrum kraju, podczas której według źródeł rządowych zginęło około 100 bojowników Asz-Szabab.

Islamscy fundamentaliści regularnie dokonują zamachów w Mogadiszu oraz innych częściach Somalii. Radykałowie powiązani z Al-Kaidą zamierzają obalić obecny rząd i wprowadzić w kraju restrykcyjne wyznaniowe prawo szariatu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl