fot. https://twitter.com/MON_GOV_PL

„Solidarność” wzywa do zaprzestania szkalowania służb mundurowych broniących polskiej granicy przed nielegalną migracją

Prezydium Komisji Krajowej wyraża wdzięczność, szacunek i solidarność wobec ludzi, którzy chronią nasze społeczeństwo przed agresją. Wzywamy do zaprzestania szkalowania naszych bohaterów – wskazano w czwartkowym stanowisku KK „Solidarności” związanym z filmem „Zielona granica”.

Prezydium Komisji Krajowej Niezależnego Związku Zawodowego „Solidarność” przyjęło w czwartek stanowisko w „obronie służb mundurowych broniących polskiej granicy przed nielegalną migracją ze strony Białorusi”.

W stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” – cytowanym na stronie „Tygodnika Solidarność” – związkowcy napisali, że nie znajdują „wystarczająco ostrych słów, aby wyrazić oburzenie wobec ataków niektórych polityków i środowisk na polskich funkcjonariuszy i żołnierzy, broniących naszej wschodniej granicy przed hybrydowymi atakami Rosji i Białorusi”.

„Skandaliczne, ale przede wszystkim nieprawdziwe wypowiedzi lewicowo-liberalnych elit, których emanacją jest m.in. film Agnieszki Holland »Zielona granica«, noszą znamiona zdrady stanu i jako takie powinny podlegać ocenie prawnej. NSZZ »Solidarność« wielokrotnie i z najwyższym szacunkiem odnosił się do zaangażowania, profesjonalizmu i etyki służb chroniących polskich wschodnich granic. Wyrazem tego jest m.in. decyzja redakcji »Tygodnika Solidarność«, która przyznała tytuł Człowieka Roku 2021 i 2022 »Tygodnika Solidarność« funkcjonariuszom i żołnierzom pełniącym tam służbę” – podkreślono.

KK „Solidarności” przypomniała też, że działania Związku nie ograniczyły się tylko do wsparcia moralnego. NSZZ „Solidarność” wspierał także budowę zapory na granicy z Białorusią i zabiegał o to, by wykonały ją polskie firmy z krajowej stali.

„Prezydium Komisji Krajowej wyraża wdzięczność, szacunek i swoją solidarność wobec ludzi, którzy chronią nasze społeczeństwo przed agresją. Jednocześnie wzywamy do zaprzestania szkalowania naszych bohaterów i żądamy bezzwłocznego ścigania tych, którzy posługując się kłamstwem, budują nieprawdziwy obraz sytuacji na wschodniej granicy. Żądamy też, aby mieniący się demokratami politycy ugrupowań opozycyjnych, w sposób jednoznaczny określili swoje stanowisko wobec ataków na polskich funkcjonariuszy i żołnierzy oraz samego filmu Agnieszki Holland »Zielona granica«” – zaznaczyło Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl