fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent A. Duda o świadczeniach socjalnych dla Ukraińców: Trzeba przyjąć rozwiązanie z myślą o ludziach

„Uważam, że trzeba przyjąć rozwiązanie racjonalne, z myślą o ludziach. Pamiętajmy, że na sporze przede wszystkim korzystają inni” – powiedział w czwartek w Polsat News prezydent Andrzej Duda, pytany czy jego zdaniem świadczenia socjalne dla Ukraińców powinny zostać wygaszone.

Prezydent Andrzej Duda w Polsat News pytany był, czy w związku ze zbliżającym się z końcem roku świadczenia socjalne dla Ukraińców przebywających w Polsce powinny zostać wygaszone. Jest to wsparcie wypłacane dla obywateli Ukrainy, którzy dotarli do Polski po 24 lutego 2022 roku.

„Uważam, że trzeba przyjąć rozwiązanie racjonalne, z myślą o ludziach. Oczywiście można dokonać pewnej weryfikacji, kto pobiera te świadczenia, jak pobiera te świadczenia itd. Liczba osób, które są zarejestrowane i te świadczenia pobierają, jest liczbą zamkniętą. My wiemy, kto pobiera te świadczenia, więc jesteśmy w stanie zweryfikować” – podkreślił prezydent.

„Ale czy odebrać te świadczenia? Myślę, że to decyzja, którą trzeba podjąć bardzo spokojnie, z dużym rozmysłem” – stwierdził Andrzej Duda.

„Na etapie emocji, w których byliśmy i niektórzy cały czas są, padały różne wypowiedzi z jednej i drugiej strony. Spokojnie, spokojnie. Pamiętajmy, że na sporze przede wszystkim korzystają inni” – powiedział prezydent.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl