Prezydent odebrał ślubowanie od nowego sędziego TK Justyna Piskorskiego

Prezydent Andrzej Duda odebrał ślubowanie od nowego sędziego TK Justyna Piskorskiego, który został wybrany w miejsce zmarłego w lipcu br. sędziego Lecha Morawskiego.

„Bardzo się cieszę, że jako prezydent Rzeczpospolitej mogłem odebrać to ślubowanie sędziowskie od kolejnego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, który przystępuje do pracy w tym niezwykle ważnym organie władzy sądowniczej” – powiedział podczas uroczystości prezydent.

Dodał, że Justyn Piskorski ma „niezwykle ciekawą prawniczą przygodę swojego życia”.

„Poczynając od Uniwersytetu w Bonn (…), poprzez aplikację prokuratorską, poprzez pracę naukową w Poznaniu i specjalizację z zakresie prawa karnego, w tym w aspekcie międzynarodowym i prawno-porównawczym (…), to na pewno jest wiedza niezwykle rozległa i przydatna” – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

„Cieszę się że przychodzi specjalista, który ma rozeznanie w tej materii” – podkreślił.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim bez udziału mediów. Transmisję udostępniono na stronie prezydent.pl. W uroczystości wzięli udział m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, I prezes SN Małgorzata Gersdorf oraz szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska.

PAP/RIRM

drukuj