fot. PAP/Rafał Guz

Solidarna Polska przedstawiła raport pokazujący łamanie praworządności przez Holandię

Politycy Solidarnej Polski zaprezentowali raport na temat łamania praworządności przez Holandię. Dokument przygotowali politycy warz z ekspertami. Parlamentarzyści wskazują na nadużycia podatkowe, do jakich dochodzi w Holandii. Chodzi o sprawę rajów podatkowych. Wspólnota traci na tym znaczne środki.

Wiceminister Janusz Kowalski tłumaczył, że Holandia łamie konkretne zapisy traktatów.

– Chodzi przede wszystkim o kwestie dotyczące tego, że Holandia we wszystkich raportach Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i specjalnych komisji jak ta, która niedawno funkcjonowała w Parlamencie Europejskim, przedstawiana jest jako państwo wykazujące cechy raju podatkowego w UE. To jest właśnie jedna wielka nieuczciwa konkurencja i łamanie z artykułu 2. zasady sprawiedliwości i niedyskryminacji oraz z artykułu 3. ustępu 3. naruszania reguł rynku wewnętrznego Unii Europejskiej. Z artykułu 4. ustępu 3. łamana jest zasada lojalnej zasady państw członkowskich między innymi w zwalczaniu oszustw podatkowych – powiedział Janusz Kowalski.

https://twitter.com/SolidarnaPL/status/1335931637813669888

Raport zostanie przeanalizowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości – zapowiedział Sebastian Kaleta, wiceszef resortu sprawiedliwości.

– Wartości, o których mowa w artykule 2., to między innymi solidarność i sprawiedliwość. Należy przeanalizować, czy system podatkowy obowiązujący w Holandii, tak jak pan minister Kowalski opisał, rodzi pewne wątpliwości co do tego, czy są zachowane te cechy względem innych państw członkowskich. Ta kwestia powinna zostać zbadana z tego powodu, że widzimy w ostatnich dniach serię nieuczciwych ataków na Polskę ze strony Holendrów. Nie możemy w tej sprawie milczeć, jeśli w takich sprawach panuje zasada wzajemności – wskazał Sebastian Kaleta.

Holenderska Izba Reprezentantów podjęła uchwałę obligującą swój rząd do postawienia Polski przed Trybunałem Sprawiedliwości UE za naruszenie praworządności.

Podnoszona jest kwestia niewykonania wyroku TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl