fot. https://twitter.com/ESiarka

Solidarna Polska kontynuuje objazd po Śląsku, aby „odkręcić” kłamstwa Donalda Tuska

Politycy Solidarnej Polski rozpoczęli w niedzielę w Katowicach objazd po Śląsku, gdzie przez ostatnie 10 dni z wyborcami spotykał się przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk.

Lider Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, zauważył, że Donald Tusk ronił krokodyle łzy nad polskim węglem, nad dyrektywą metanową, a w rzeczywistości jest jednym z głównych architektów polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Regulacje te oznaczają likwidację polskich kopalń, przemysłu związanego z węglem oraz drastyczne podwyżki, nie tylko cen energii, ale wszystkiego, czyli inflację.

Drożyzna jest efektem działania Donalda Tuska, jego politycznej aktywności, wspierania polityki niemieckiej, polityki zmian w miksie energetycznym, który uderza najbardziej w Polskę. Nasz kraj  opiera swoją energetykę o węgiel. Myślimy zupełnie inaczej i od lat wskazujemy, że skoro mamy pewne bogactwo, które daje nam przewagę konkurencyjną w postaci taniej energii – bo nie musimy kupować węgla, mamy go u siebie – to powinniśmy z tego bogactwa korzystać – mówił Zbigniew Ziobro.

W niedzielę – w ramach objazdu po Śląsku – politycy Solidarnej Polski odwiedzili m.in. Żywiec. Spotkali się tam z mieszkańcami i złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.

Kolejne spotkania w Jastrzębiu-Zdroju, Tychach, Jaworznie i Katowicach odbędą się dzisiaj.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl